Odrobina luksusu po polsku

Postanowiłam podarować sobie odrobinę luksusu. Odrobinkę. Napuściłam wody do wanny i przygotowałam pachnącą kąpiel. A nie, przepraszam, teraz to się nazywa „domowe spa”. Siadłam w pianie, z książką i kubkiem herbaty i bardzo chciałam się poczuć luksusowo jak postać z filmu.

I poczułam się. Jak bohaterka filmu. Barei.

Odstawiając kubek, zauważyłam, że warto by odświeżyć fugi. A w zasadzie to najlepiej zmienić kafelki, bo odstają pod dziwnym kątem od pionu. A jak kafle, to i ścianę wypadałoby pomalować. Ale zaraz zaraz, miałam się relaksować, a nie obmyślać remont. Położyłam się, na ile pozwalała długość wanny i skierowałam wzrok w górę. Nad wanną z suszarki dyndały skarpetki ze Snoopym i majteczki (w kropeczki). Fantastyczna dekoracja dla kąpieli w pianie. Po chwili do doznań wizualnych dołączyły dźwiękowe. Usłyszałam, jak sąsiad spuszcza wodę w toalecie piętro wyżej, a pode mną ktoś donośnie smarka. A propos toalety, kątem oka dostrzegłam szczotkę do WC i brzegiem świadomości dopuściłam niegodną myśl o konieczności jej wymiany.

Jeszcze lepiej jest, gdy próbuje się romantycznej kąpieli we dwoje. Należy oczekiwać rozmaitych rozrywek, na przykład przydzwonienia głową w szafkę, nadziania się na kran, strącenia do wody całej baterii szamponów i płynów pod prysznic (to dopiero jest piana!). Można też pobawić się w grę „zgadnij, gdzie jest moja noga” a) za twoim uchem, b) na ścianie, c) nie ma jej, bo się nie mieści.

Aua! Stopą niechcący uruchomiłam kran i lałam sobie na nogę wrzątek. Może już dość tego relaksu. Wynurzyłam się i wyszłam, wyciągając korek.

5 minut później odkryłam funkcję automatycznego samoczyszczenia podłogi. Wodą spod wanny.

Domowe spa jest przereklamowane.

5 thoughts on “Odrobina luksusu po polsku

  1. 🙂 .. w domowym spa najbardziej martwi mnie kartkowanie książki. ręcznik którym chcę wycierać palce zawsze wpadnie do wody, później zamoczę podłogę idąc po drugi, który też utopię. na koniec zasypiam i śni mi się, że pływam – przynajmniej do momentu aż wkoło zaczyna spiętrzać się kra symbolizując boleśnie wodę, która wystygła 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s