A Ty w jakiej wodzie jesteś kąpany?

Skala temperatury wody morskiej wg. (nie)obiektywniej:

1. Kąpią się Morsy

2. Nikt nie wchodzi do wody. Dla Morsów za ciepło, dla innych jeszcze za zimno.

3. Pluskają się dzieci lokalsowe. Jest szpan, jest tugeza.

4. Kąpią się dorośli lokalsi*. Morze należy do nas! Plażowiczów** jeszcze brak lub z podziwem / zdumieniem patrzą na kąpiących się. Z brzegu. Właściwie bardziej z głębi plaży. Po drugiej stronie wydm.

5. Dzieci plażowiczów szaleją w wodzie. Choć trudno je wyłowić (nomen omen) spod sprzętów umilających kąpiel: dmuchane smoki, koła, rybki, papierki po cukierkach. Na widok meduzy dzieci robią ‚łiii!’ lub ‚aaaaa!’. Dorośli plażowicze nieśmiało moczą końce paznokci stóp w wodzie. Oraz butelki piwa.

6. Dorośli plażowicze i ich dzieci szaleją w wodzie. Lokalsi wychodzą z wody i przenoszą w miejsca mniej uczęszczane.

 

Legenda:

*Lokals – mieszkaniec terenów nadmorskich. Charakteryzuje się odpornością na sztormy i wrażliwością na zmiany biometu. Leczone niezawodnym piwem.  W sezonie bywa blady (bo pracuje i nie ma czasu chodzić na plażę) lub opalony (bo chodzi na plażę po pracy). . Znany z pogardliwego stosunku do swojego miejsca zamieszkania: „Kurczę, Nigdzie nie wyjeżdżam na wakacje. Mówisz, że mam wakacje na co dzień, bo mieszkam nad morzem? Plaża? co to za atrakcja, mam to na co dzień!”. Kąpie się w bieliźnie, leży na kurtce.

** Plażowicz – Występuje w sezonie. Znaki szczególne: najmodniejsze bikini, parawan, kocyk z Barbie / Porsche / dolarem, pareo, kapelusz, dwa leżaki, torba z jedzeniem, niezliczona ilość dzieci z ADHD. Po 2 dniach czerwony jak rak (bo musi wykorzystać urlop do maximum!).  Zwykle nie odróżnia ścieżki rowerowej od deptaku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s